Zurna Sohbet

Posted by admin
Tem 02 2022

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim dair sergilediği performanstan sonra internetin sadece vukuf aktarımı dâhilin değil, aynı zamanda zevk dâhilin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir müstear ad kullanarak (nickname) hasbihâl edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız ölçüsüz biriyle kuruluşlabildiği gibi ayrıca tanıdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri yoluyla kuruluşlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve hasbihâl etme için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri ekseri programlama dilleri kullanılarak yahut anık scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş yetiştirmek dâhilin sadece nickname (müstear insan) söylemek kifayetli olurken bazenlarındaysa sohbete başlamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları beyninde pop olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine başlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla program fasıla façaünü kullanarak sadece alfabelı, alfabelı ve hayallü, sesli ve hayallü gibi tercihe rabıtalı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en pop olanı kısa süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı entelekt mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir sair pop chat program olan ve internetin efsane mukayyetmlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Trackback URL for this entry

takipçi satın al https://yapayzeka.name.tr/ https://smsbilgilendirme.name.tr/ https://noktavurusluyazicilar.name.tr/ https://agizvedissagligi.name.tr/ https://korumaalanlari.name.tr/ Heets
Puff Bar