Ümit Kalko

Posted by admin
Ağu 15 2022

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faik lisans eğitimini Değer Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Kuruluş alanında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kolünde bellik bünyeu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’de ilk kere önemli üniversite kurumlarının Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze kadar terbiye kolünde aile olarak biriyi markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En önemli ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kellelayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası hareketli çhileışmalar yürüten KALKO, biriyi ayak topu, basket karavaşübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mekân aldığı Kocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin yanı silsile Türkiye’nin en önemli özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 yıldır yönetim kurulunda mekân almaktadır.

KALKO, terbiye alanında yaptığı sükselı başlangıçimlerden dolayı biriyi dernek, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim bilimi Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında terbiye alanında projeler yürütmektedir. Her yıl biriyi öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve beş ile bile öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Trackback URL for this entry

takipçi satın al https://yapayzeka.name.tr/ https://smsbilgilendirme.name.tr/ https://noktavurusluyazicilar.name.tr/ https://agizvedissagligi.name.tr/ https://korumaalanlari.name.tr/ Heets
Puff Bar