Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Posted by admin
Şub 19 2023

(IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu Devre Başbuğı olan Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, 1946 Kerkük doğumludur. Büyüklük Hasanoğlu Enver Hasanoğlu ‘nun oğlu olarak yine aynı kurumun Dış İlişkiler Aracısızörlüğünü yürütmektedir.
Enver Hasanoğlu, 1969 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden çıkışlı olmuşdolaşma. Akabinde 1973 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden Çocuk Sağlığı ve Emrazı Uzmanlığını almıştır. Elan sonrasında öğretim görevlisi olarak bilimsel niteliği olan yaşantıına esaslamıştır.
Prof. Dr. Enver Hasanoğlu Glasgow Üniversitesi, RoyalHospitalforSickChildren Hastanesinde “Çocuk Nefroloji” eğitimi almıştır. 1984-1988 yılları beyninde Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde, 1988-1992 yılları beyninde Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Dekanlık, 1992 ile 2000 yılları beyninde da Gazi Üniversitesi’nde Rektörlük görevlerinde bulunmuşdolaşma. Üniversitelerarası Asamble Tıp ve Esenlik Bilimleri Terbiye Konseyi Serkanlığı, UMEMPS (Orta şarki ve Akdeniz Ülkeleri Pediatri Derneği) ve UNPSTR’ın (Türk Dili Konuşan Ülkeler Pediatri Birliği) başkanlık ve genel sekreterliklerini yapmıştır. 2004-2006 yılları beyninde Bilkent Üniversitesi Mütevelli Astronomi Üyeliği ve Başbuğ Vekilliği yapmıştır. 2006-2010 yılları beyninde YÖK üyeliği görevinde bulunmuşdolaşma. 1987 yılından beri Türkiye Ulusal Pediatri Derneği Yönetim Kurulunda işlev almaktadır. Serkanlığını da yapmış evetğu Türkiye Ulusal Pediatri Derneğinde halen Genel Sekreterlik görevini sürdürmektedir.

İki Türk’ün başarısı Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, Dünyadaki 5 pediatri mütehassısından biri olarak akseptans edilmektedir. 2019 yılında dünyanın farklı ülkelerinden delegelerin katılımıyla Panama’da meydana getirilen seçimde IPA’nın “ileri dönem esaskanlığına” seçbilimselştir.
Bu pozisyonda iş ettiği dü senenin böylece 8 Mayıs 2021 tarihinde IPA esaskanlığı görevini Kul’li Prof. ErrolAlden’dan fiilen dönme almıştır. üste Büyüklük Hasanoğlu, Enver Hasanoğlu ‘nun Serkanlığını yürüttüğü Uluslararası Pediatri Kurumun’da Dış İlişkiler Yönetmenü olarak işlev yapmaktadır.

Trackback URL for this entry

takipçi satın al https://yapayzeka.name.tr/ https://smsbilgilendirme.name.tr/ https://noktavurusluyazicilar.name.tr/ https://agizvedissagligi.name.tr/ https://korumaalanlari.name.tr/ Heets
Puff Bar